Një ngacmues seksual dërgohet në mbajtje, tjetri lirohet

Një person ka ngacmuar seksualisht një të mitur në Podujevë, të hënën rreth orës 18:00.
Policia e Kosovës ka njoftuar se i dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje për 48 orë. Ndërsa rasti është nën hetime.
Të hënën po ashtu është arrestuar një tjetër person, i cili dyshohet se më 22.07.2022 ka ngacmuar një femër në Graçanicë.
Në lidhje me rastin është intervistuar i dyshuari dhe me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt./21Media

Back to top button