Një person me prejardhje nga Strellci i Deçanit ka vdekur si pasojë e COVID-19. Lajmin e ka konfirmuar kryetari i kësaj komune, Bashkim Ramosaj, përmes një shkrimi në Facebook. Ramosaj u ka shprehur ngushëllime familjarëve dhe të afërmve për humbjen e tij.

“Me pikëllim të thellë, mora lajmin për ndarjen nga jeta, e të riut Ardian Nimon Shabanj nga Peja, me prejardhje nga Strelli i Deçanit, shkak i të cilit, ishte virusi COVID-19. Shpreh ngushëllimet e mija të gjithë qytetarëve të Deçanit, familjarëve dhe të arfërmëve për humbjen e Ardianit! Ngushllime!”, ka shkruar Ramosaj në Facebook./21Media

Me pikëllim të thellë mora lajmin për ndarjen nga jeta, e të riut Ardian Nimon Shabanaj nga Peja, me prejardhje nga…

Posted by Bashkim Ramosaj on Tuesday, August 25, 2020