Policia nuk e komenton raportin

Policia nuk e komenton raportin

Njëri nga tre sulmuesit e vrarë gjatë sulmit të së shtunës në Londër kishte letërnjoftim të Irlandës, njofton televizioni irlandez RTE, duke cituar burime nga policia.

Policia irlandeze ka refuzuar që të komentojë lidhur me raportin.

Gjatë sulmit terrorist të shtunës në Londër u vranë 7 persona dhe 48 të tjerë u plagosën.