Opozita: Qasja e Kurtit në takim e Brukselit – gabim dhe i paqartë

Një ditë pas tyakimit te kryeministrit Kurti në Bruksel
Dy partitë opozitare PDK dhe AAK e kanë kritikuar kryeministrin Kurti për qasjen e tij në Bruksel. AAK e quajti të paqartë qasjen e kryeministrit Kurti ndaj Përfaqësuesit të lartë të BE-së për Politikë të Jashtme, Josep Borell ndërsa PDK e kritikoi kryeministrin edhe për përfaqësimin e Kosovës me fusnotë në takimin e Këshillit për Stabilizim-Asociim në Bruksel./21Media

Back to top button