Osmani citon Jusuf Gërvallën: Rruga e nderës asht ma e zorshmja, po ma e mira

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Ushtruesja e detyrës së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani sonte ka cituar një thënie të veprimtarit të çështjes kombëtare Jusuf Gërvalla, në 39-vjetorin e vrasjes së tij së bashku me Bardhosh Gërvallën dhe Kadri Zekën në Gjermani.

Ajo ka shkruar në Facebook, se rruga e nderës asht ma e zorshmja, por më e mira dhe e vetmja rrugë e vërtetë për njeriun.

Ndryshe, vëllezërit Gërvalla dhe Kadri Zeka janë vrarë më 17 janar 1982 në Untergrupenbach të Gjermanisë.