Osmani përkujton Masakrën e Pastasellës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka përkujtuar Masakrën e Pastasellës së Rahovecit, në 23 vjetorin e saj, kur forcat e serbe vranë 106 banorë të këtij fshati dhe fshatrave përreth.

“Në këtë ditë, disa i kujtojnë të vrarët, e të tjerë janë në ankth të zbardhjes së fatit të të zhdukurve me dhunë nga kjo masakër. Kurse 13 të mbijetuarit janë dëshmitarë të ditës së kobshme. Të gjithë ne, paqen do ta gjejmë kur drejtësia të vihet në vend!  Qoftë i përjetshëm kujtimi për të rënët!”, ka thënë Osmani./21Media
Back to top button