Pacolli takohet me këshilltarin e Angela Merkel

Zëvendëskryeministri dhe ministri i punëve të jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolii, pati një takim të rëndësishëm

Ai u takua me këshilltarin për politikë të jashtme të kancelares gjermane, Angela Merkel, shkruan rtv21.tv.

Sipas një postimi të Pacollit në Facebook, Takimi i tij me Dr. Jan Hecker ishte shumë i rëndësishëm, pasi aty u diskutuan reformat, rruga e Kosovës drejt integrimit në BE, dhe implementimi i agjendës së Republikës së Kosovës si shtet.

Pacolli përfundon duke thënë se bashkëpunimi ekonomik me Gjermaninë mbetet prioritet i yni si shtet./21Media

Image may contain: 3 people, people sitting and table

Back to top button