Pacolli tregon sa ulëse pretendon t’i ketë në Kuvend AKR-ja

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli në emsionin “Argument Plus” në RTV21, tha se ansjëherë nuk kanë kërkuar koalcion me LDK-në.

“Ne prej fillimit kemi thënë dhe ashtu është vepru se ne do të jemi pjesë e listës së LDK-së , për arsye se ne mendojmë dhe jemi të bindur se këto zgjedhje nuk do të ket ë vend për aspirata të larta për 15-20 deputetë nga ana jonë.”, deklaroi Pacolli.


Ai po ashtu tregoi se sa ulëse pretendon që AKR të ketë në Kuvend.

“Bisedat kanë qenë që të kemi prej 8 deri në 10 deputetë dhe në fund  ne kemi mbetë të 6 deputetë”, u shpreh Pacolli./21Media