​Paolo Montero merr drejtimin e Juventusit

Paolo Montero do të drejtojë Juventusin deri në fund të sezonit, njoftoi klubi italian të dielën pas shkarkimit të Massimiliano Allegrit.

Juventus e shkarkoi Allegrin të premten për shkak të sjelljes së tij gjatë dhe pas finales së Kupës së Italisë të kësaj jave, në të cilën ai u përjashtua.

Montero, i cili drejton ekipin U-19 të Juventusit, do të marrë drejtimin e dy ndeshjeve të mbetura të ekipit të parë – në Bolonjë të hënën dhe kundër Monza në shtëpi më 26 maj.

 

52-vjeçari uruguaian fitoi katër tituj të Serie A duke luajtur për Juventusin si mbrojtës nga 1996 deri në 2005.

Back to top button