Mot jo i qëndrueshëm dhe me mundësi reshjesh shiu

Mot jo i qëndrueshëm dhe me mundësi reshjesh shiu

Do të mbajë mot me diell dhe jo stabil, i përcjellur me vranësira të dendura, reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Kjo gjendje meteorologjike e pa qëndrueshme do ta përfshijë pjesën më të madhe të territorit.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 25-26 gradë Celsius, Do të fryjë erë nga drejtimet e ndryshme por që dominues do të mbetet drejtimi i verilindjes , ku shpejtësia e së cilës mund të arrijë deri 11m/s./21Media