Parashikimi i motit

Të dielën (sot) parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale kohore me diell.
Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHM), temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius.
Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja e lehtë deri mesatare./21Media

Back to top button