Parashikimi i motit për ditën e sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot me vranësira te cilat vonë gjatë natës parashihen të sjellin reshje bore.
Sipas njoftimit temperaturat do të shënojne ulje.
“Temperaturat do të shënojne ulje në të dy vlerat extreme. Do të fryej erë kryesisht nga jugperendimi dhe verilindja me shpejtësi 1 – 6m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së./21Media

Back to top button