Instituti Hidrometorologjik i Kosovës informoi se gjatë pesë ditëve të ardhshme në vendin tonë do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell.

Sipas parashikimeve, vranësirat gjatë orëve të vona të ditës së hënë dhe pjesës së parë të ditës së marte, parashihen të sjellin reshje shiu.

“Në mëngjes nëpër lugina parashihet të ketë mjegull. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë Celsius. Ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius.”, bëri të ditur IHMK.

Ndërkohë, do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-8 m/s./21Media