Sot në Maqedoninë e Veriut pritet të ketë mot me vranësira të ndryshueshme dhe jostabil me shi të rrëmbyeshëm lokal, bubullima dhe erë të përforcuar, ndërsa në disa vende do të ketë kushte për procese më intensive në formë të motit të ligë. UV-7.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 12 deri në 20 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 22 deri në 31 gradë.

Në Shkup temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në 18 gradë, ndërsa ajo e ditës deri në 28 gradë Celsius./21Media