Pas Chiellini e Dybala, edhe Bernardeschi largohet nga Juventusi

Një tjetër lojëtar kyç do të largohet nga Allianz Stadium pas një qëndrimi të suksesshëm pesë-vjeçar me Zonjën e Vjetër.
Federico Bernardeschi do të bëhet lojtari i fundit i Juventusit që do të largohet nga klubi këtë verë, pas Giorgio Chiellini-t dhe Paulo Dybala -s për të lënë kohë në karrierën e tyre në Torino.
28-vjeçari, i cili iu bashkua klubit nga Fiorentina në vitin 2017, ka shijuar suksese të shumta në nivel vendor dhe ndërkombëtar që nga ardhja e tij pesë vjet më parë, duke fituar tre tituj të Serie A me Bianconerët dhe Euro 2020 me kombëtaren e Italisë.
Por tani e ardhmja e tij do ta çojë atë diku tjetër përveç Allianz Stadium pasi dështoi të arrijë një marrëveshje për kontratën e tij dhe do të largohet si lojtar i lirë më 30 qershor.
Anësori ka qenë i përfshirë në diskutime të gjata për vendin e tij te Zonja e Vjetër këtë sezon, pasi klubi ka kërkuar të luftojë vendin e tij pranë majës së futbollit italian pas një rënie të madhe sezonin e kaluar.
Skuadra e Max Allegrit nuk ka qenë në gjendje të arrijë një marrëveshje që do të kënaqte të dyja palët megjithatë, që do të thotë se ish-huamarrësi i Crotone do të zgjedhë të largohet pasi të kenë arritur një marrëveshje të përbashkët.
Kjo shënon largimin e fundit të profilit të lartë nga klubi, pasi Chiellini dhe Dybala shijuan një lamtumirë emocionale në ndeshjen e fundit të klubit në shtëpi të sezonit në fillim të këtij muaji./21Media

Back to top button