Kandidati i PDK-së për kryeministër, Enver Hoxhaj në një konferencë për media e pranoi fitorën e VV-së dhe e uroi atë.

Megjithatë ai tha se PDK-nuk do të bëjë koalicion me VV-në pasi që siç thotë janë dy parti të ndryshme./21Media