PDK-ja akuzon Qeverinë për shtrenjtimin e rrymës

Partia Demokratike e Kosovës e cilësoi sërish të padrejtë vendimin e Qeverisë së Kosovës për rritje të çmimit të energjisë elektrike. Nënkryetari i kësaj partie, Uran Ismaili dhe deputetja Eliza Hoxha, thanë se Kosova në muajin mars importoi vetëm 0.56 për qind energji, ndërsa qytetarët vazhdojnë të paguajnë 100 për qind më shtrenjtë. /21Media

Back to top button