Peja shpallet kampione e Ligës Unike

Peja ka arritur fitore ndaj Golden Eagle Yllit, Me këtë fitore Peja sot është shpallur kampione e Ligës Unike.
Peja e mundi Golden Eagle Yllit me rezultat 87:72, kështu duke triumfuar kundër ish-kampionëve të kësaj gare me plot 15 pikë epërsi.
Më i dalluari i ndeshjes ishte Erion Kastrati i Yllit me 23 pikë, tre kërcime dhe katër asistime, kurse MVP i këtij edicioni, Dardan Berisha, mbylli ndeshjen me 22 pikë, katër kërcime dhe gjashtë asistime./21Media

Back to top button