Në rrugët e Kosovës vetëm gjatë ditës së diel kanë ndodhur 26 aksidente trafiku, 12 me të lënduar dhe 14 të tjera vetëm me dëme materiale, shkruan rtv21.tv.

Polica e Kosovës sa i përket shkeljeve të rregullave në trafik ka shqiptuar gjithsej 1 mijë e 280 tiketa trafiku.

Ndërsa, për vepra të ndryshme penale policia vetëm dje ka arrestuar 11 persona, 4 prej tyre janë dërguar në mbajtje ndërsa, 1 në vuajtje të dënimit./21Media