Është përfshirë nga zjarri një shkollë në fshatin “Llugë” të Podujevës. Nuk raportohet për persona të lënduar, ndërsa zjarri është lokalizuar.

Rastin për rtv21.tv e ka konfirmuar Flora Ahmeti, zëdhënëse e Policisë për rajonin e Prishtinës.

“Sot rreth orës 07:30 kemi pranuar informatën për një incident zjarri në një objekt (shkollë) në fshatin Llugë të Podujevës. Nuk raportohet për persona të lënduar.   Zjarrfikësit dhe policia menjëherë kanë dalë në vendin e ngjarjes. Zjarri është lokalizuar”, ka njoftuar Ahmeti./21Media