Policia e Korçës ka vënë në pranga dy persona, pasi akuzohen për vjedhje dhe plagosje të rëndë me dashje

Policia e Korçës ka vënë në pranga dy persona, pasi akuzohen për vjedhje dhe plagosje të rëndë me dashje

Sipas bluve të Korçës 66-vjeçari Kastriot Hoxhalli, pasi ka plagosur një të ri, mbrëmjen e kaluar, pas një konflikti me të.

Arrestimi i tij u bë pasi, mbrëmjen e djeshme në lagjen nr. 9, Korçë, gjatë një konflikti për motive të dobëta, ky shtetas dyshohet se ka plagosur me mjet prerës shtetasin G. Ç., 25 vjeç, banues në Vloçisht, Maliq, si edhe shtetasin S. Xh., 30 vjeç, banues në Korçë, të cilët aktualisht ndodhen në Spitalin e Korçës, nën kujdesin e mjekëve.

Gjithashtu, është arrestuar edhe një 21-vjeçar, i cili dyshohet se ka vjedhur dy banesa.