Policia arrestoi 34 persona brenda një dite

Policia e Kosovës ka arrestuar 34 persona në 24 orët e fundit, ku prej tyre 27 persona janë dërguar në mbajtje dhe 1 në vuajtje të dënimit.
Gjatë këtyre orëve janë regjistruar 2 aksidente trafiku me fatalitet, 39 aksidente trafiku me të lënduar dhe 45 aksidente trafiku me dëme materiale.
Për shkelësit e rregullave në komunikacion, Policia ka shqiptuar 1 mijë e 753 tiketa trafiku./21Media

Back to top button