Kryeministri teknik, Oliver Spasovskia ia lëshoi vendin kryeministrit të ri të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i cili mbrëmë u votua me 62 vota “pro” dhe 51 kundër.

Zaev këtë mëngjes zyrtarisht e mori postin nga Spasovski, i cili ishte kryeministër teknik./TV21