Prishtina pret veprën e Giuseppe Verdi “La Traviata”

Prishtina do të presë një nga veprat ikonike të Giuseppe Verdi, “La Traviata”.

Opera e Kosovës, në bashkëpunimn me atë të Shqipërisë dhe Bullgarisë, do të sjellin për publikun shqiptar premierën më 15-17 dhjetor.

“Produksioni i parë i “LA TRAVIATA” nga Opera e Kosovës në bashkëpunim me Operën Shtetërore të Stara Zagorës (Bullgari), Teatrit të Operës dhe Baletit në Tiranë (Shqipëri) dhe Filharmonisë së Kosovës – premierë më 15 dhe 17 dhjetor 2022”, bëhet e ditur në njoftim./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button