Pse deçanasit duhet të votojnë Orges Tafilajn, tregon vet ai

1 min read

 

Orges Tafilaj, kandidati nga Lëvizja Vetëvendosje për kryetar të Komunës së Deçanit, ka treguar se pse deçanasit duhet t’ia japin votën në zgjedhjet lokale që mbahen më 17 tetor.

Në Deçan janë 39 mijë e 875 qytetarë me të drejtë vote. Në garë për të udhëhequr Deçanin janë pesë kandidatë: nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës-Bashkim Ramosaj, nga Lëvizja Vetëvendosje-Orges Tafilaj, nga Lidhja Demokratike e Kosovës-Hyri Dobrunaj, nga Partia Demokratike e Kosovës-Ardiana Qorraj dhe Isa Elezaj si kandidat i pavarur./21Media