Publikohet trileri i ri i “Avatar: The Way of Water”

Avatar: The Way of Water”, vazhdimi i shumëpritur i “Avatar”, duket plot aventura nënujore.
Yjet e “Avatar” Sam Worthington dhe Zoe Saldana janë rikthyer për filmin, i cili do të shfaqet më 16 dhjetor me bileta tashmë në shitje.

Traileri i ri u transmetua gjatë të hënës Night Football në ESPN.

Filmi i vitit 2009 mbetet filmi me fitimet më të larta të të gjitha kohërave, duke arritur më shumë se 2.7 miliardë dollarë në arkat globale . Aktualisht është duke u transmetuar në Disney+ dhe pati një rishfaqje teatrale në fillim të këtij viti.
Drejtuar nga James Cameron, Worthington dhe Saldaña kthehen si Jake dhe Neytiri. Ata tani jetojnë në Pandora me familjen e tyre.

Cameron, i cili ka punuar në “The Way of the Water” që nga viti 2013, tha për GQ se në mënyrë që filmi të jetë fitimprurës , ai “duhet të jetë filmi i tretë ose i katërt me fitimet më të larta në histori. Ky është pragu juaj. Ky është edhe pushimi juaj.”

Sigourney Weaver, Cliff Curtis, Edie Falco, Michelle Yeoh, Jemaine Clement, Oona Chaplin, Vin
Diesel, Stephen Lang, Matt Gerald, Joel David Moore, CCH Pounder, Dileep Rao, Giovanni Ribisi dhe Kate Winslet gjithashtu luajnë në film.

Filmi është i pari nga katër vazhdimet e planifikuara të “Avatar”. Një film i tretë i patitulluar “Avatar” do të dalë në treg më 20 dhjetor 2024./21Media

 

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button