Ronaldo e humbet duelin me Messin, fiton PSG

Ka përfunduar ndeshja miqësore mes yjeve të Al Hilal e Al Nassri dhe Paris Saint-Germain, ndeshje kjo që njihej ndryshe si dueli mes Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit.
Ronaldo e ka humbur duelin me Messin, pasi që PSAlG shënoi fitore me rezultat të ngushtë 5:4 ndaj yjeve të Al Hilal dhe Al Nassrit.AL NAss
Ronaldo shënoi dy gola në këtë përballje (minuta e 34’ dhe 45+6’), në krahasim me Messin që shënoi vetëm një gol (minuta e 3’).
Ndërkaq, golat e tjerë për Al Nassr e Al Hilal i shënuan Jan Hyun-Soo (minuta e 56’) dhe Anderson Talisca (minuta e 90+4’), kurse te PSG golashënues ishin Marquinhos (minuta e 43’), Ramos (minuta e 53’), Mbappe (minuta e 60’) dhe Ekitike (minuta e 78’).
Rezultati final i ndeshjes, 5:4 në favor të PSG-së.

Back to top button