Rrëzohet një aeroplan me 39 pasagjerë

Në Kubë është rrëzuar një aeroplan brenda së cilit ishin 39 pasagjerë

Aeroplani i pasagjerëve An-26, me 39 persona në bord, është rrëzuar në Kubë, raportuan mediat kubane.

Kompania ajrore e fluturimeve kubane njoftoi se aeroplani u ngritë në fluturim nga aeroporti i Baracoas në lindje të vendit dhe u zhduk nga radari mbi fushën e Pinar del Rio, në perëndim të ishullit.

Back to top button
close button