Sekuestrohen mbi 200 rrënjë kanabis

1 min read

 

Një aksion i Policisë së Shkodrës u finalizua këtë të premte më goditjen e një banesë, e cila ishte kthyer në një vend të kultivimit të lëndëve narkotike.

Në foton e siguruar nga Ora News shikohet se bimët duket në fazën përfundimtare.

Po ashtu edhe mjetet e përdorura sipas burimeve janë importuar nga jashtë vendit.

Sipas informacioneve në këtë banesë janë sekuestruar rreth 200 bime lëndë narkotikë.

Po ashtu në pranga ka përfunduar dhe personi qe i dispononte shtëpinë e Barit.

Ky është rasti i dytë në Shkodrës ku Policia ka arritur të lokalizojë të tilla abetë, të cilët personat i përdorin për të kultivuar lëndët narkotike./oranews