Shakira thyen heshtjen për ndarjen nga Gerard Pique

Edhe pse kanë kaluar tre muaj që kur këngëtarja 45-vjeçare dhe futbollisti 35 -vjeçar njoftuan ndarjen e tyre, Shakira ende e ka të vështirë të trajtojë kapitullin e ri të familjes së saj.
“Kam qëndruar e heshtur dhe thjesht jam përpjekur t’i përpunoj të gjitha. Dhe po, është e vështirë të flasësh për këtë, veçanërisht sepse jam ende duke e kaluar atë, dhe sepse jam në sy të publikut dhe sepse ndarja jonë nuk është si një ndarje e rregullt. Dhe kështu ka qenë e vështirë jo vetëm për mua, por edhe për fëmijët e mi, tepër e vështirë”, tha ajo.
Shakira foli edhe për “hapësirën” të cilën më nuk e gëzon, pasi thotë se “paparaci ka gjatë gjithë kohës në shtëpinë e saj” dhe kjo po bëhet shqetësuese edhe për fëmijët.
“Kam kamping të paparacëve jashtë, përballë shtëpisë sime, 24/7. Dhe nuk ka një vend ku mund të fshihem prej tyre me fëmijët e mi, përveç shtëpisë time. E dini, ne nuk mund të bëjmë një shëtitje në park si një familje e zakonshme ose të shkojmë të pimë një akullore ose të bëjmë ndonjë aktivitet pa paparacët na ndjekin. Kështu që është e vështirë”, tha ajo.
Megjithatë, këngëtarja e “Hips Don’t Lie” po bën çmos për të mbrojtur fëmijët e saj nga ndarja – dhe nga vëmendja e medias.
“Unë përpiqem ta bëj dhe t’i mbroj ata, sepse ky është misioni im numër një në jetë,” vazhdoi ajo. “Por më pas ata dëgjojnë gjëra në shkollë nga miqtë e tyre ose hasin në disa lajme të pakëndshme dhe të pakëndshme në internet, dhe kjo thjesht i prek ata, e dini?”, shtoi Shak.
“Ndonjëherë më duket sikur e gjithë kjo është një ëndërr e keqe dhe se do të zgjohem në një moment”, përfundon Shakira.
Por, nuk është kështu. Në fakt, Gerard duket se ka lëvizur para nga lidhja e tyre./21Media

Back to top button