Si të fuqizohen ligjet për zhvillimin ekonomik?

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Komisioni për Ekonomi takohet me përfaqësues të Odës së Afarizmit

OAK kërkoi nga KuvendiFuqizimi i ligjeve, Gjykata Komerciale, Ligji për Investime Strategjike dhe oferta më e favorshme e të bërit biznes është më se e domosdoshme për bizneset në rritjen ekonomike dhe mirëqenien sociale në vend. Kështu tha kryetari i Bordit të Odës së Afarizmit të Kosovës, Skënder Krasniqi, gjatë takimit me Komisionin Parlamentar për Ekonomi Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti./21Media