Sllovakia mposht Poloninë

1 min read

 

Ndeshja e Grupit E në mes Polonisë dhe Sllovakisë ka përfunduar me fitoren e kësaj të fundit.

Portieri Szcziesny e ndihmoi Sllovakinë që të kalojë e para në epërsi në minutën e 18’ me autogolin e tij dhe me këtë rezultat skuadrat shkuan në pushim.

Me të filluar pjesa e dytë, Linetty barazoi shifra për Poloninë në 1-1, por nga këtu e tutje gjerat nuk shkuan mirë për skuadrën polake.

Fillimisht Krychovak u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 46’ dhe më pas e pësuan edhe golin e dytë, kur Milan Skriniar realizoi në minutën e 69’ për 2-1.

Ndryshe, në Grupin E bëjnë pjesë edhe Spanja dhe Suedia të cilat do të ballafaqohen sonte nga ora 21:00.