Artistja me prejardhje shqiptare, Dua Lipa pasi që u shpërblye si artistja më e mirë britanike në “Brit Awards” ka marrë çmimin për albumin me të mirë.

Dua në kategorinë për albumin me të mirë ka triumfuar me “Future Nostalgia”.

”Ky album më ka mësuar shumë si vetëbesimin, fuqinë, kurajën dhe më ka dhënë shumë dashuri dhe miqësi”, tha ndër tjera Dua.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BRITs (@brits)

“Brit Awards” po përcillet në mënyrë fizike nga 4 mijë njerëz./21Media