Sulmet ruse në Ukrainën qendrore, raportohet për viktima

Sulmet ruse goditën qytetin qendror të Ukrainës, Kryvyi Rih herët në mëngjesin e së hënës. Raportohet se nga këto sulme një person u vra dhe tre të tjerë u plagosën pasi

“Tri raketa goditën një ndërmarrje industriale, duke vrarë një punonjës dhe duke plagosur tre të tjerë, të cilët u dërguan në spital dhe vlerësohet se janë në gjendje të qëndrueshme”, tha Valentyn Reznichenko, kreu i administratës ushtarake rajonale të Dnipropetrovsk, në një postim në Telegram të hënën.

Në qytetin e Zaporizhzhias, infrastruktura industriale dhe energjetike u godit dhe një biznes privat u dëmtua, tha të hënën në Telegram zyrtari i Zaporizhzhia, Anatoliy Kurtev./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button