Të dielën rreth orës 19:22, një person është ankuar se gjatë kohës sa ishte duke drejtuar kombi-busin e tij me udhëtar, është sulmuar me armë zjarri nga persona të panjohur, të cilët ishin brenda një veture në lëvizje, të njëjtit kanë ikur nga vendi i ngjarjes.

E njëjta veturë, është gjetur në Vraniç, pak minuta më vonë.

Njësiti i zjarrfikësve kanë arritur menjëherë në vendin e ngjarjes dhe kanë shuar zjarrin.

Nuk është raportuar për të lënduar dhe as të arrestuar./21Media