Sulmoi policët në përpjekje për t’iu ikur, arrestohet 33 vjeçari

Është arrestuar N.H(33 vjeç) pasi dyshohet se ka sulmuar dy zyrtarë policor.
I dyshuari ishte arratisur dy muaj më parë, më pas sot rreth orës 15:20 Policia ka identifikuar të dyshuarin, gjatë përpjekjes për të ikur, i njëjti ka sulmuar policët.
Dy policët kanë pësuar lëndime trupore, me ç’rast kanë pranuar tretman mjekësor në Qendren Emergjente në Ferizaj.
Tretman mjekësor ka pranuar edhe i dyshuari.
Policia të dyshuarin e ka shoqëruar në stacionin policor tê Kaçanik dhe pas intervistimit nga policët hetues të Sektorit Rajonal të Hetimeve, me vendim të Prokurorit të Prokurorisë Themelore në Ferizaj është dërguar në mbajtje për 48 orë, për procedura të mëtejme hetimore./21Media

Back to top button