European Festival Awards, Sunny Hill Festival nominohet në dy kategori

Sunny Hill Festival është nominuar në dy kategori në European Festival Awards.

Lajmi u bë i ditur nga Dukagjin Lipa.

Festivali Sunny Hill është nomunuar për Best Medium-Sized Festival (për Sunny Hill Festival në Prishtinë) dhe Best Neë Festival (për Sunny Hill Tiranë).

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dukagjin Lipa (@dukagjinlipa)

Dua Lipa, J Balvin, Stormzy, Skepta, Diplo, AJ Tracey, Afrojack, Hardëell, Action Bronson, DJ Regard, Mahmood, Fedez dhe shumë artistë tjerë të huaj e vendor kanë performuar në skenën e magjike të Sunny Hill-it.

Sunny Hill është në garë me disa nga festivalet më të mëdha evropiane të muzikës, për kategorinë e çmimeve në të cilat është nominuar./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button