Një tërmet me magnitudë 4.2 shkallë ka goditur të shtunën pasdite Shqipërinë.

Epiqendra e tërmetit ishte në Lezhë ndërkohë që lëkundjet janë ndjerë dhe në qytetin e Shkodrës.

Sipas EMSC magnituda është 4.2 e shkallës Rihter dhe 10 km thellësi. /oranews