Një tërmet i lehtë ka goditur Shqipërinë  rreth orës 5 të mëngjesit.

Një tërmet i lehtë ka goditur Shqipërinë  rreth orës 5 të mëngjesit.

Lëkundjet ishin me magnitudë 3.3 të shkallës rihter dhe epiqendra ishte në Detin Adriatik, 24 km në veriperëndim të Durrësit. Thellësia e këtij tërmeti ishte 5 km.

Sipas EMSC, këto lëkundje tërmeti janë konsideruar si lëkundje të shkallës 4.