Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në paraditen e së shtunës ka zgjedhur të publikojë fotografi nga miniera e Trepçës.

Thaçi e quan Trepçën, thesar të Kosovës. Derisa ka shkruar edhe se minatorët “Ditën e nisin duke shpresuar në fatin e mirë, deri sa punojnë në thellësitë e minierës së Trepçës”.

“Trepça, thesar i Kosovës. Ditën e nisin duke shpresuar në fatin e mirë, deri sa punojnë në thellësitë e minierës së Trepçës ⚒. Minatorët 👷🏼♀️👷🏼♂️, simbol i ndershmërisë dhe punës së pandalshme për ta ndërtuar Kosovën”, shkruan Thaçi./21Media