Tifozët francezë presin në Paris nënkampionët e Kupës së Botës

Mijëra tifozë të Francës dolën në Paris për të mirëpritur nënkampionet e Kupës së Botës në shtëpi nga Katari të hënën.
Pas humbjes së tyre në finalen e Kupës së Botës me penallti ndaj Argjentinës të dielën, skuadra franceze u ul në tokën vendase dhe mori një pritje të ngrohtë nga bashkatdhetarët e tyre në Paris.
Franca hyri në garë si kampione në fuqi dhe shkoi deri në finale për herë të dytë radhazi.
Ata erdhën dy herë nga prapa kundër Argjentinës, pasi shënuan dy gola më pak në pjesën e parë.
Kylian Mbappe më pas përfundoi het-trikun e tij për të bërë rezultatin 3-3 në kohën shtesë dhe për të detyruar një penallti, në të cilën Argjentina doli fituese.
Les Bleus tani do ta kthejë vëmendjen te fushata e tyre kualifikuese për Euro 2024, e cila fillon në mars./21Media

Back to top button