11 të tjerë mbetën të lënduar

11 të tjerë mbetën të lënduar

Tri gra janë vrarë në kryeqytetin Kolumbian, Bogotas pa një shpërthimi, autoritetet thonë se ishte një sulm terrorist.

Shpërthimi ndodhi në një qendër tregtare në zonën “Zona Rosa” ku u vranë 3 persona dhe  njëmbëdhjetë të tjerë u plagosën nga ky sulm.

Kryebashkiaku i Bogotas, Enrique Penalosa tha se një nga ato që vdiq ishte nga Franca.

Autoritetet thonë se besojnë se shpërthimi u shkaktua nga një bombë në një tualet, shkruan BBC.

Sulmi ndodhi në pasditen e së shtunës, kur qendra tregtare ishte plot me njerëz që blinin dhurata për “Ditën Ndëkrombëtare të Babait”.

Ende nuk dihet se kush ishte prapa sulmit./21Media