Policia informoi se dje u sulmua një mjek në vendin e punës, në Ferizaj.

“Është raportuar se një mjek mashkull kosovar, për deri sa ishte në vendin e punës, është sulmuar nga i dyshuari mashkull kosovar. Viktima ka pranuar tretman mjekësor.”, informoi sot policia.

Me vendim të prokurorit, pas intervistimit palët janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt./21Media