Përfundoi pa gola pjesa e parë e ndeshjes miqësore ndërmjet Uellsit dhe Shqipërisë.

Një lojë disi e balancuar brenda kësaj pjese u zhvillua ndërmjet të dy skuadrave, me disa raste të pakta shënimi.

Nga radhët e kuqezinjëve u ndëshkuan me karton të verdhë Ismajli dhe Manaj.