‘Ukraina në 10 orë’, Ben Blushi hap ekspozitë me fotografi nga lufta në Ukrainë

Publicisti Ben Blushi sot ka hapur në Kosovë ekspozitën e tij me fotografi që tregojnë luftën në Ukrainë.

Fotografitë tregojnë gjendjen e Ukrainës pas nisjes së sulmeve ruse, të cilat Blushi i sjell si kujtesë dhe në kontekst të luftërave në Ballkan.

Fotografitë i ka realizuar gjatë qëndrimit në Ukrainë, kur udhëtoi aty meKryeministrin e Shqipërisè Edi Ramën dhe Dritan Abazoviçin.

Ekspozita titullohet “Ukraina në 10 orë” dhe do jetë e hapur deri më 28 nëntor./21Media

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button