Ukraina thotë se ka rimarrë fshatin pranë Kharkiv

Forcat speciale të Ukrainës kanë rifituar kontrollin e fshatit lindor Ruska Lozova, ka thënë Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës në Twitter.
Fshati është afër qytetit të dytë të vendit, Kharkiv, dhe është afërsisht 25 milje nga kufiri i Ukrainës me Rusinë.
Kharkiv ka pësuar bombardime intensive, me sulme ajrore dhe granatime, që nga fillimi i pushtimit rus./21Media

Back to top button