United 3:1 Brighton

United 3:1 Brighton

Sot është zhvilluar ndeshja në kuadër të javës së 12-të në Premier Ligë, ndërmjet Manchester United dhe Brighton.

Manchester United ka arritur t’i rikthehet fitores pas humbjes kundër Bournemouth. “Djajtë e Kuq” mundën Brighton me rezultat 3:1.

Golat për United i shënuan Pereira (17’), ndërsa për ta dyfishuar rezultatin autogol shënoi Propper dhe golin e fundit për United e shënoi Rashford. Golin e vetëm për Brighton e shënoi Dunk.

Me këtë fitore United është në vendin e shtatë, ndërsa Brighton në vendin e njëmbëdhjetë./21Media