Vichai Srivaddhanaprabha, pronari i Leicesterit është i frustuar me qëndrimin e futbollistëve gjatë këtij sezoni

Vichai Srivaddhanaprabha, pronari i Leicesterit është i frustuar me qëndrimin e futbollistëve gjatë këtij sezoni

Kjo shkaktoi largimin e Claudio Ranierit nga posti i trajnerit, dhe sipas Sport si rezultat i kësaj pronari i klubit është i hapur për shitjen e disa futbollistëve gjatë verës së ardhshme, këtu përfshirë edhe disa yje të klubit, shkruan rtv21.tv.

Në futbollistët që do të vendosën në shitje përfshihet edhe sulmuesi anglez Jamie Vardy, i cili është kërkuar nga Arsenali para një viti, por vendosi që të qëndrojë tek Leicester, por gjatë kësaj here kampionët në fuqi mund të jenë të gëzuar që ta shesin atë./21Media