Dje rreth orës 17:35, në Policinë e Kosovës është raportuar se viktima mashkull kosovar, rreth 82 vjeç, në rrethana ende të panjohura është plagosur me armë zjarri dhe ka pësuar lëndime të rënda trupore.

Pasi është transportuar në QKUK nga lëndimet e rënda ka ndërruar jetë.

Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion./21Media