Vdesin dy persona

Uragani ia merr jetë dy grave

Dy gra kanë vdekur si pasojë e një uragani që e goditi pjesën veriore të Australisë, ndërsa janë evakuuar nga shtëpitë e tyre dhjetëra-mijëra njerëz.

Qyteti australian më i goditur është Lismore, ku shumë pjesë të vendit janë mbuluar nga uji, ka pasur rrëshqitje të dheut, shkulje të pemëve dhe rrugët janë mbushur me baltë.

2349ab414d2c3c81f87c4495a2c8b8f9

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button